IMAGE:

Pohon všech kol AllGrip, optimální řešení pro každého

Suzuki posunulo svou proslulou technologii pohonu všech kol na novou úroveň, která optimalizuje stabilitu za nejrůznějších silničních i povětrnostních podmínek. Systém pohonu 4×4 AllGrip pracuje v součinnosti s dalšími technologiemi podvozku, abyste měli nad vozidlem v každé situaci plnou kontrolu a současně si jízdu maximálně užili. Systém pohonu všech kol AllGrip vychází z desetiletí zkušeností. První vůz 4x4 jsme vyvinuli již v roce 1970 a od té doby techniku pohonu všech kol neustále inovujeme. Pro různé typy aut jsou vhodná různá řešení, proto existují hned tři druhy pohonu AllGrip, které jsou navržené pro maximální využitelnost v náročných povětrnostních podmínkách, na silnici nebo v terénu. Ať už potřebujete malé auto na horské silničky, prostorný rodinný vůz, stylové SUV, či skutečný off-road, u Suzuki si vždy vyberete. Suzuki má řešení 4x4 pro každého a každou provozní situaci. I díky tomu má pohon 4x4 více než 50 % Suzuki prodaných na českém trhu.

4x4 AllGrip
 
IMAGE:

AllGrip AUTO (modely Ignis a Swift)

 

Kompaktní a úsporné řešení pohonu 4x4, které posouvá možnosti malých aut na novou úroveň

Základem systému AllGrip AUTO je viskózní spojka, která v případě nutnosti automaticky plynule připojí zadní kola. Výhodou systému AllGrip AUTO jsou jeho kompaktní rozměry a nízká hmotnost. S těmito vlastnostmi je ideálním řešením pro menší modely, u nichž rozšiřuje možnosti využití v nejrůznějších podmínkách s minimálním dopadem na spotřebu paliva nebo jízdní výkony. Pro ještě všestrannější využití je u modelu Ignis systém AllGrip AUTO doplněný o asistent sjíždění svahu a stabilizační systém Grip Control pro plynulý rozjezd na kluzkém povrchu.

Stabilizační systém (Grip Control)

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

AllGrip SELECT (modely Vitara a S-Cross)

 

Technologie AllGrip svým zdokonalením poskytuje více zábavy a hlavně jistotu v nejnáročnějších terénních podmínkách

IMAGE:

* ESP® je registrovaná ochranná známka Daimler AG.

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE:

AllGrip PRO (model Jimny)

 

Pohon všech kol 4×4 s přídavnou redukční převodovkou

Systém AllGrip PRO umožňuje podle konkrétní situace, od jízdy na vozovce po terén, jednoduše zvolit způsob fungování pohonu všech kol. Režim 4L je stálý pohon všech kol s redukčním převodem a je určen do nejnáročnějších podmínek. Poskytuje maximální trakci a největší sílu na kolech. Do lehčího terénu a pro jízdu vyšší rychlostí je vhodný režim 4H – přední a zadní kola jsou roztáčena vyšší rychlostí a redukční převod není aktivní. Na zpevněné cesty je určen režim 2H (pohon zadních kol) snižující spotřebu i hluk.

IMAGE:

IMAGE:

4x4 E-Four

E-Four 4x4 (model Across)

Vyvážené jízdní vlastnosti se systémem AIM

Elektrický pohon všech kol E-Four využívá elektromotor pohánějící samostatně zadní kola. Do akce se zapojuje podle situace tak, aby zlepšil ovladatelnost a trakci. Práci pohonu můžete ovlivnit volbou jízdního režimu.

IMAGE:

IMAGE:

IMAGE: