IMAGE: Suzuki Swift

Moderní, úsporný a digitální

Moderní technologie zlepšují jízdní výkon a zážitek z řízení. Mild-hybridní systém přidává sílu v nízkých otáčkách a přitom šetří palivo, asistenční systémy se starají o Vaši bezpečnost a Smartphone Linkage Display Audio (SLDA) umožňuje za jízdy bezpečně využívat funkce chytrého telefonu.

IMAGE: Swift

Exteriér

Stylový, sportovní a po všech stránkách zábavný

Když ho poprvé spatříte, zamilujete si jeho elegantní tvary a propracovaný design. A jakmile nasednete a nastartujete motor, okamžitě si oblíbíte jeho charakter. Swift je stvořený pro lidi, které baví řídit, kteří mají smysl pro detail a nebojí se při jízdě městem vzbudit pozornost.

Užijte si každou jízdu

Swift odjakživa platí za sportovní hatchback, který je radost řídit. Stačí nasednout a okamžitě to poznáte. Swift je stylový, hravý a plný chytrých technologií, díky nimž si jízdu užijete naplno.

Automatické přepínání dálkových světel

Při jízdě rychlostí alespoň 40 km/h systém podle aktuálního provozu nebo intenzity světla v okolí automaticky přepíná mezi potkávacími a dálkovými světly.

IMAGE: Bezpečnostní technologie

Navržen, aby vynikl

Výrazná mřížka chladiče s chromovanou lištou a propracovaný design kol přitáhnou pozornost. Linie střechy lehce klesající vzad se opticky vznáší nad dynamicky tvarovanou karoserií. Kliky zadních dveří umístěné v horní části dokreslují už tak elegantní vzhled Swiftu.

IMAGE: Swift

Interiér

Stylový, precizní a dokonale funkční

Když se posadíte za volant, obklopí Vás elegantní tvary s pečlivě zpracovanými detaily, kde jsou všechny ovladače na svém místě. Informační displej, vystupující středový panel a zploštělý volant Vás potěší svou atraktivitou.

IMAGE: Interiér

Klimatizace se snadno čitelným displejem a intuitivním ovládáním

Spolu s automatickou klimatizací získáte jednoduše použitelný ovládací panel s intuitivním uspořádáním. Ergonomicky rozmístěná tlačítka doplňuje snadno čitelný LCD displej s vysokým kontrastem. Manuální klimatizace je vybavena jednoduchým mechanickým ovládáním pro rychlé a snadné nastavení.

Přehledný a stylový přístrojový štít

Lesknoucí se chromované prvky dávají vyniknout atmosféře interiéru, který je laděný do černa. Dva dominantní ukazatele mají stupnici připomínající ciferník hodinek a stylově kombinují bílou a červenou barvu. Přehledný, sportovně laděný design podtrhují dva menší vnitřní ukazatele, a to teploty chladicí kapaliny a hladiny paliva, které evokují přídavné ciferníky leteckých chronografů.

Multifunkční barevný LCD displej

Pokročilý 4,2palcový multifunkční TFT LCD displej se nachází uprostřed přístrojového štítu. Řidiče informuje přesnými a snadno srozumitelnými údaji souvisejícími s provozem vozu. Mezi ně mimo jiné patří údaje o aktuálním gravitačním přetížení, výkonu motoru a točivém momentu, intenzitě sešlápnutí plynového a brzdového pedálu a další.

IMAGE: Display

Desetipalcový dotykový displej

Multimediální audio jednotka s dotykovým displejem se ovládá podobně jako chytrý telefon, který lze připojit pomocí Bluetooth® nebo kabelem přes USB. Rozhraní Apple CarPlay, Android Auto™ a MirrorLink™ umožňují ovládat podporované aplikace ve Vašem telefonu přímo přes dotykový displej v autě. Součástí multimediálního systému jsou také další užitečné funkce jako parkovací kamera nebo navigace.

Desetipalcový dotykový displej

Připraven pro každodenní nasazení

Když řídíte Swift, užijete si samotnou cestu stejně jako zamýšlený cíl. Abyste nemuseli dělat žádné kompromisy, Swift Vám nabízí spoustu odkládacích prostorů. Ať už je cílem Vaší cesty nákupní centrum, nebo víkendová chata, zavazadlový prostor a množství přihrádek v interiéru jsou v záloze proto, abyste si mohli vzít s sebou vše, co potřebujete.

IMAGE: Suzuki Swift

Kabina a zavazadlový prostor, které rozšiřují možnosti Vaší zábavy

Bohatý zavazadlový prostor Swiftu lze dále zvětšit sklopením dělených zadních sedadel. Cestující na předních i zadních sedadlech mají k dispozici řadu praktických odkládacích míst. Díky snížené poloze sedáků Swift překvapí dostatečným prostorem nad hlavou.

IMAGE: Interiér

IMAGE: Interiér

Výkon

Výkon, který pocítíte

Živý a hbitě reagující. Swift je přesně takový, jaký chcete, aby byl – ať už projíždíte zatáčkami, nebo jste vyrazili na dalekou cestu. Motor DualJet ve spojení s mild-hybridním systémem je svižný a mimořádně úsporný, strmé řízení s rychlou odezvou podporuje radost z řízení.

IMAGE: Suzuki Swift

Nový mimořádně úsporný motor 1.2 DualJet

Nový atmosférický čtyřválcový motor 1.2 DualJet (K12D) používá dva vstřikovače pro každý válec. Toto řešení díky jemnějšímu rozprášení paliva zvyšuje účinnost motoru. Ke snížení spotřeby přispívá také vysoký kompresní poměr 13,0 : 1 a další pokročilá řešení. Elektricky ovládané variabilní časování sacích ventilů (VVT) dokáže měnit nastavení časování okamžitě a ve velkém rozsahu. Olejové čerpadlo s variabilním průtokem optimalizuje tlak oleje. Elektronicky řízené chlazení pístu ostřikované olejem snižuje tepelné ztráty a zároveň předchází vzniku klepání při vysokém zatížení.

Elektromotor a lithium-iontová baterie pomáhají spalovacímu motoru

Ve snaze o ještě nižší spotřebu paliva pracuje Swift s mild-hybridním systémem. Spalovací motor je spojen s kompaktním zařízením ISG, které slouží podle potřeby jako pomocný elektromotor nebo generátor elektrické energie. Energie získaná při brzdění motorem se ukládá do 10Ah lithium-iontové baterie. Takový hybridní systém je ideálním řešením pro kompaktní vozy, protože nabízí vynikající poměr mezi spotřebou paliva a vnitřním prostorem, který přitom nijak neomezuje.

IMAGE: Suzuki Swift

IMAGE: Suzuki Swift

Využitelnost funkce elektromotoru závisí na konkrétních podmínkách, například na stavu nabití baterie.

Hbitý podvozek pro nadšení z jízdy

Propracovaná konstrukce předního a zadního zavěšení umí vtáhnout do děje. Dokáže nabídnout lineární charakteristiku řízení a spojit tuhost s komfortním tlumením nerovností. Přednostmi Swiftu jsou přesné vedení stopy a odezva v zatáčkách i stabilita při jízdě v přímém směru.

AllGrip (4x4)

AllGrip AUTO Vám dává svobodu pokračovat v jízdě bez ohledu na povrch cesty nebo nestálost počasí.

AllGrip AUTO je ideálním řešením pohonu všech kol pro řidiče, který potřebuje mít jistotu na kluzké silnici nebo ve sněhu. Základem je viskózní spojka, která zajišťuje plynulé připojení zadních kol ve chvíli, kdy ta přední začínají ztrácet trakci.

IMAGE: AllGrip

Bezpečnost

Nabitý chytrými technologiemi

Moderní doba vyžaduje moderní technologie, proto Swift přijíždí vybaven balíčkem Suzuki Safety Support. Mnoho různých pomocníků Vám pomůže řídit pohodlněji a bezpečněji. Díky nim je každá cesta příjemnější a hlavně pod kontrolou.

Pokročilý systém sledování provozu před vozem

Pokročilý systém sledování provozu před vozem s kombinací monokulární kamery, laserového senzoru a radaru s milimetrovými vlnami*

Monokulární kamera a laserový senzor pro sledování provozu jsou umístěny pod čelním sklem. Kamera je vhodná pro střední a velké vzdálenosti, navíc dokáže rozpoznávat chodce, laserový senzor se zase stará o detekci překážek na krátkou vzdálenost a funguje stejně ve dne jako v noci. Díky jejich kombinaci může být Swift vybaven autonomním brzděním, varováním před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, automatickým přepínáním dálkových světel, systémem sledování únavy řidiče a systémem rozpoznávání dopravních značek. Radar s milimetrovými vlnami slouží adaptivnímu tempomatu.

  • Systém nouzového brzdění (DSBS)
  • Systém udržování v jízdním pruhu (LDP)
  • Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu (LDW)
  • Systém sledování únavy řidiče (VSW)
  • Automatické přepínání dálkových světel
  • Adaptivní tempomat (ACC)
  • Systém rozpoznávání dopravních značek (TSR)

Pokročilý systém sledování provozu před vozem s radarem s milimetrovými vlnami

Radar neustále vysílá vlny a díky jejich odrazu dokáže rozpoznat nebezpečí hrozící srážky. Podle situace pomáhá řidiči zabránit nehodě nebo v případě velkého nebezpečí zasáhne automaticky. Radar slouží také adaptivnímu tempomatu.

  • Systém nouzového brzdění (RBS)
  • Adaptivní tempomat (ACC)

* Ve vozech vybavených současně radarem a kamerou s laserovým senzorem se kamera využívá pro nouzové brzdění a radar pro adaptivní tempomat.

Schopnost monokulární kamery, laserového senzoru a radaru s milimetrovými vlnami rozpoznat překážky, jízdní pruhy a dopravní značky má svá určitá omezení. V závislosti na povrchu vozovky nebo počasí nemusí správně fungovat. Nespoléhejte se pouze na tento systém a vždy dodržujte pravidla bezpečné jízdy.

Systém nouzového brzdění (DSBS – Dual Sensor Brake Support)

Při jízdě Swift sleduje provoz vpředu dvěma senzory – monokulární kamerou a laserovým senzorem - aby včas rozpoznal případné riziko srážky s vozidlem jedoucím vpředu nebo s chodcem. Při rozpoznání nebezpečí systém zareaguje podle závažnosti situace jedním ze čtyř způsobů.

IMAGE: Bezpečnostní technologie

 
 
Systém nouzového brzdění (RBS – Radar Brake Support)

Při jízdě Swift využívá radar s milimetrovými vlnami, který sleduje vpředu jedoucí vozidla. Při zjištění rizika systém podle situace reaguje jedním ze čtyř způsobů.

IMAGE: Bezpečnostní technologie

 
 
Systém udržování v jízdním pruhu (LDP – Lane Departure Prevention)

Tento systém využívá monokulární kameru ke sledování podélného značení na silnici. Jakmile zjistí, že hrozí neúmyslné opuštění jízdního pruhu, automaticky pomocí elektrického posilovače řízení pomůže řidiči udržet vůz v jízdním pruhu. Systém funguje v rozmezí rychlostí 60 až 160 km/h.

 
 
Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu (LDW – Lane Departure Warning)

Pokud vozidlo jede rychlostí vyšší než přibližně 60 km/h a začne opouštět jízdní pruh bez aktivované směrovky, systém na tuto skutečnost řidiče upozorní vibrováním volantu a rozsvícením kontrolky na informačním displeji.

IMAGE: Bezpečnostní technologie

 
 
Systém sledování únavy řidiče (VSW – Vehicle Sway Warning)

Pokud vozidlo jede rychlostí vyšší než přibližně 60 km/h a kličkuje ze strany na stranu v jízdním pruhu, systém řidiče upozorní na únavu nebo ztrátu koncentrace varovným signálem a zobrazením na informačním displeji.
IMAGE: Bezpečnostní technologie

 
 
Adaptivní tempomat

Při jízdě za jiným vozidlem měří adaptivní tempomat pomocí radaru s milimetrovými vlnami délku rozestupu. Pokud je to potřeba, adaptivní tempomat zpomalí rychlost vozu a udržuje bezpečný rozestup, nastavitelný ve třech stupních*. Jestliže je jízdní pruh volný, systém automaticky zrychlí na nastavenou rychlost (nad 40 km/h).

* Délka rozestupu mezi vozy závisí na rychlosti jízdy.

IMAGE: Adaptivní tempomat

 
 
Systém sledování mrtvého úhlu (BSM – Blind Spot Monitor)

Pro bezpečnou změnu jízdních pruhů při jízdě rychlostí nad 15 km/h je Swift vzadu vybaven dvěma radarovými senzory, které sledují ostatní vozidla v mrtvém úhlu na obou stranách. Pokud se jiné vozidlo přibližuje do sledované zóny nebo se již nachází v mrtvém úhlu, ve zpětném zrcátku na příslušné straně se rozsvítí varovná LED kontrolka. Jestliže řidič směrovkou indikuje změnu jízdního pruhu a hrozila by srážka, přidá se navíc zvukový signál.

IMAGE: Bezpečnostní technologie

 
 
Systém rozpoznávání dopravních značek (TSR – Traffic Sign Recognition)

Tento systém pomocí monokulární kamery sleduje dopravní značky. Pokud zaznamená nějaké omezení, například zákaz předjíždění nebo snížení povolené rychlosti, na informačním displeji se zobrazí symbol příslušné dopravní značky a řidič má tak přehled o tom, které značky minul. Pokud v daném úseku platí současně více omezení, displej dokáže zobrazit až tři různé značky najednou.

IMAGE: Bezpečnostní technologie

 
 
Zadní parkovací senzory

Při couvání sledují ultrazvukové senzory v nárazníku prostor za vozem. Po přiblížení se k překážce upozorní systém řidiče vzrůstajícím zvukovým signálem.

IMAGE: Bezpečnostní technologie

 
 
Systém sledování pohybu za vozem (RCTA – Rear Cross Traffic Alert)

Při couvání rychlostí do 8 km/h Swift pomocí dvou radarových senzorů umístěných vzadu sleduje prostor za vozem. Pokud se z boku blíží jiné vozidlo, systém řidiče na tuto skutečnost při vyjíždění z parkovacího místa upozorní. Současně se zobrazí varování na informačním displeji a spustí se zvukový signál. Díky této pomoci je vyjíždění z míst s omezeným výhledem bezpečnější.

IMAGE: Bezpečnostní technologie

 
 
Lehká a pevná platforma HEARTECT

Pevný rám s mírně zakřivenými podélnými nosníky zvyšuje tuhost karoserie, promyšlená konstrukce s minimálním množstvím spojů snižuje hmotnost a účinně pohlcuje energii nárazu. Díky tomu Swift vyniká při zrychlování, zatáčení i ochraně posádky.

IMAGE: Suzuki Swift