To jediné ultra kompaktní SUV

Chcete vyniknout v davu? Pak je ultra kompaktní SUV tou správnou volbou pro Vás. Výrazný design ve spojení s dokonalými předpoklady pro pohyb ve městě nemají konkurenci. Posaďte se za volant a užívejte si každé dobrodružství.

Prověřeno městem

Ignis byl stvořen pro město a je dokonalou volbou pro proplétání se ulicemi. Díky ultra kompaktním rozměrům karoserie a mimořádně malému poloměru otáčení se s ním snadno manévruje v těsných prostorech — design ve stylu SUV a zvýšený posez Vám budou dělat radost při každé jízdě.

Ikonický design

Zaujme na první pohled a musíte za ním otočit hlavu — připravte se na to, že za volantem Ignisu budete středem pozornosti. Ignis je z každého úhlu pohledu osobitý a nezaměnitelný, výrazné detaily podtrhují jeho ikonický vzhled, stejně jako nepřehlédnutelná rozmanitost barev. Je to stylová jízda.

Zábavný, a přesto funkční

Flexibilní, funkční a užitečný. Ignis toho umí víc, než byste si mysleli.

Vynikající jízdní výkony

Živě reagující motor dodává jízdě švih, asistenti pro rozjezd do kopce a sjíždění svahů Vám zase ušetří starosti.

Motor 1.2 DualJet

Nový motor 1.2 DualJet má živé reakce a mimořádně nízkou spotřebu paliva. Tato nevídaná kombinace vlastností je podpořena inovacemi, mezi něž patří elektricky ovládané variabilní časování sacích ventilů (VVT), olejové čerpadlo s variabilním průtokem a elektronicky ovládaný systém chlazení pístů vzhledem k vysokému kompresnímu poměru 13,0 : 1.

Pětistupňová manuální převodovka

Odstupňování převodů je nastaveno pro co nejúčinnější využití síly motoru. Řadicí mechanismus má hladký chod, komfortní ovládání a přesně vymezené dráhy.

Automatická převodovka CVT

Převodovka CVT kombinuje výraznou odezvu a intenzivní zrychlování v nízkých rychlostech s vynikající účinností při jízdě ustálenou rychlostí.

Zavěšení kol

Je navrženo tak, aby bylo co nejlehčí a zároveň velmi tuhé. Kromě hladké, komfortní jízdy je výsledkem snadné a přesné řízení bezprostředně reagující na podněty řidiče.

Efektivně výkonný a úsporný

Ignis je radost řídit – nízká hmotnost a mild-hybridní systém pozitivně ovlivňují spotřebu paliva a jízdní vlastnosti.

Mild-hybridní systém

Tento systém pomáhá vozidlu lépe hospodařit s kinetickou energií. Kinetická energie se při zpomalování přeměňuje pomocí generátoru na elektrickou energii, která se ukládá do baterie pod sedadlem řidiče. Elektromotor takto nashromážděnou energii využívá při zrychlování pro pomoc spalovacímu motoru. Základem kompaktního a účinného mild-hybridního systému je lithium-iontová baterie s kapacitou 10 Ah, která se rychle nabíjí a stejně rychle umí dodávat energii. Funkce generátoru a elektromotoru zajišťuje jediné zařízení ISG.