IMAGE: Suzuki Ignis

To jediné ultra kompaktní SUV

Chcete vyniknout v davu? Pak je ultra kompaktní SUV tou správnou volbou pro Vás. Výrazný design ve spojení s dokonalými předpoklady pro pohyb ve městě nemají konkurenci. Posaďte se za volant a užívejte si každé dobrodružství.

Prověřeno městem

Ignis byl stvořen pro město a je dokonalou volbou pro proplétání se ulicemi. Díky ultra kompaktním rozměrům karoserie a mimořádně malému poloměru otáčení se s ním snadno manévruje v těsných prostorech — design ve stylu SUV a zvýšený posez Vám budou dělat radost při každé jízdě.

Exteriér

Ikonický design

Zaujme na první pohled a musíte za ním otočit hlavu — připravte se na to, že za volantem Ignisu budete středem pozornosti. Ignis je z každého úhlu pohledu osobitý a nezaměnitelný, výrazné detaily podtrhují jeho ikonický vzhled, stejně jako nepřehlédnutelná rozmanitost barev. Je to stylová jízda.

IMAGE: Suzuki Ignis

IMAGE: Suzuki Ignis

Unikátní příslušenství

Upravte si svůj Ignis přesně podle svého vkusu.

Výraznější SUV vzhled

Doplňky exteriéru zvýrazní offroadový vzhled Vašeho Ignisu.

IMAGE: Suzuki Ignis

IMAGE: Suzuki Ignis

16" leštěná kola z lehké slitiny, velké boční ochranné lišty, zadní střešní spoiler, polep kapoty a ozdobná lišta pátých dveří.

Kontrastní barevné doplňky

Slaďte barevné prvky exteriéru se svou představou o ideálním Ignisu.

IMAGE:

IMAGE:

 

Interiér

Výrazný interiér

Interiér s vytříbenými tvary, prémiovým vzhledem a kontrastními barvami podtrhuje moderní městský styl Ignisu.

Desetipalcový dotykový displej

Multimediální audio jednotka s dotykovým displejem se ovládá podobně jako chytrý telefon, který lze připojit pomocí Bluetooth® nebo kabelem přes USB. Rozhraní Apple CarPlay, Android Auto™ a MirrorLink™ umožňují ovládat podporované aplikace ve Vašem telefonu přímo přes dotykový displej v autě. Součástí multimediálního systému jsou také další užitečné funkce jako parkovací kamera nebo navigace.

IMAGE:

IMAGE:

Unikátní příslušenství

Slaďte barevné prvky interiéru se svou představou o ideálním Ignisu.

Ozdobné prvky výdechů klimatizace, středové konzoly a madla dveří v barvě.

Zábavný, a přesto funkční

Flexibilní, funkční a užitečný. Ignis toho umí víc, než byste si mysleli.

Prostorný interiér

Ignis nabízí více prostoru, než se zdá. Kompaktní motorový prostor a chytře vyřešená sedadla v obou řadách dopřávají cestujícím vpředu i vzadu štědrou porci místa.

Snadno přístupné a dobře využitelné odkládací prostory:

IMAGE:

IMAGE:

Kompaktní, a přesto prostorný

Nenechte se zmást ultra kompaktními vnějšími rozměry — Ignis má variabilní a dostatečně velký zavazadlový prostor pro víkendový výlet.

Zavazadlový prostor s nastavitelným objemem pro cokoliv, co chcete převážet

Ignis má zavazadlový prostor o maximálním objemu 514 litrů při sklopení zadních sedadel. Sedadla jsou dělená v poměru 50 : 50 a dají se lehce sklopit přímo ze zavazadlového prostoru. Po sklopení lze snadno naložit zavazadla nejrůznějších tvarů a velikostí.

IMAGE:

Platí pro variantu 2WD se zadními sedadly dělenými v poměru 50 : 50


*Maximální délka je po konec sklopeného opěradla, v případě co nejvíce dopředu posunutých zadních sedadel.

Výkon

Vynikající jízdní výkony

Živě reagující motor dodává jízdě švih, asistenti pro rozjezd do kopce a sjíždění svahů Vám zase ušetří starosti.

IMAGE:

Zavěšení kol

Je navrženo tak, aby bylo co nejlehčí a zároveň velmi tuhé. Kromě hladké, komfortní jízdy je výsledkem snadné a přesné řízení bezprostředně reagující na podněty řidiče.

IMAGE:

Na ilustraci je model s pohonem AllGrip.

Efektivně výkonný a úsporný

Ignis je radost řídit – nízká hmotnost a mild-hybridní systém pozitivně ovlivňují spotřebu paliva a jízdní vlastnosti.

Mild-hybridní systém

Tento systém pomáhá vozidlu lépe hospodařit s kinetickou energií. Kinetická energie se při zpomalování přeměňuje pomocí generátoru na elektrickou energii, která se ukládá do baterie pod sedadlem řidiče. Elektromotor takto nashromážděnou energii využívá při zrychlování pro pomoc spalovacímu motoru. Základem kompaktního a účinného mild-hybridního systému je lithium-iontová baterie s kapacitou 10 Ah, která se rychle nabíjí a stejně rychle umí dodávat energii. Funkce generátoru a elektromotoru zajišťuje jediné zařízení ISG.

IMAGE:

IMAGE:

Využitelnost funkce elektromotoru závisí na konkrétních podmínkách, například na stavu nabití baterie.

ALLGRIP (4x4)

ALLGRIP

Vždy když jedete po mokré nebo zasněžené cestě, systém AllGrip AUTO Vám dodá potřebnou jistotu, že bezpečně dojedete do cíle. AllGrip AUTO je zárukou větší jistoty při řízení, zejména pokud se pohybujete na cestách s kluzkým nebo zasněženým povrchem. Systém pohonu všech kol s viskózní spojkou zcela automaticky a bez nutnosti zásahu řidiče připojuje zadní kola v okamžiku, kdy ta přední začnou ztrácet trakci.

IMAGE:

 

Bezpečnost

Na bezpečnosti záleží

Ignis je nabitý technologiemi a jízdními asistenty, kteří Vám pomohou dojet bezpečně domů.

Systém nouzového brzdění (DCBS — Dual Camera Brake Support)

Dvojice kamer za čelním sklem rozpozná vpředu jedoucí vozidla, chodce a vodicí čáry na vozovce stejně jako lidské oči. Na základě informací zachycených těmito kamerami pomáhá bezpečnostní systém předejít kolizi, případně zmírnit její následky prostřednictvím varování řidiče a automatického brzdění.

IMAGE:

   
 
Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu (LDW — Lane Departure Warning)

Pokud vozidlo jede rychlostí vyšší než přibližně 60 km/h a začne opouštět jízdní pruh bez aktivované směrovky, systém na tuto skutečnost řidiče upozorní vibrováním volantu a rozsvícením kontrolky na informačním displeji.

IMAGE:

 
 
Systém sledování únavy řidiče (VSW — Vehicle Sway Warning)

Pokud vozidlo jede rychlostí vyšší než přibližně 60 km/h a kličkuje ze strany na stranu v jízdním pruhu, systém řidiče upozorní na únavu nebo ztrátu koncentrace varovným signálem a zobrazením na informačním displeji.

IMAGE:

 
 
Automatická signalizace při nouzovém brzdění (Emergency Stop Signal)

Při náhlém sešlápnutí brzdového pedálu v rychlostech nad 55 km/h se kromě brzdových světel samočinně aktivuje také výstražná funkce směrovek, aby byli na nebezpečí upozorněni řidiči dalších vozidel.

IMAGE:

 
 
Šest airbagů

Součástí standardní výbavy Ignisu je šest airbagů – dva čelní, dva boční a dva hlavové.

IMAGE:

 
 
Asistent rozjezdu do kopce (HHC – Hill Hold Control)

Tato funkce automatickým přibrzděním zabraňuje nechtěnému pohybu dozadu, a to přibližně po dobu 2 sekund, zatímco řidič má čas přesunout nohu z brzdového pedálu na plynový.

IMAGE:

 
 
Asistent sjíždění svahu (HDC – Hill Descent Control)

Po aktivaci tento systém rozpozná prudké klesání a začne automaticky přibrzďovat kola, aby udržel nízkou rychlost jízdy a Vy jste se mohli plně soustředit na cestu před sebou.
Pouze pro modely AllGrip.

IMAGE:

 
 
Tempomat

Použití tempomatu umožňuje automaticky udržovat nastavenou rychlost jízdy bez nutnosti šlapat na plynový pedál a kontrolovat rychloměr. Díky tempomatu se snižuje únava řidiče při jízdě vyšší rychlostí nebo na delší vzdálenost. Pokud jedete ustálenou rychlostí, přispívá také ke snížení spotřeby.

IMAGE:

 
 
Lehká a pevná platforma HEARTECT

Plynule zakřivené podélné nosníky zvyšují tuhost základní struktury karoserie a účinně pohlcují energii nárazu při případné nehodě. Chytrá konstrukce se vyznačuje mimořádně nízkou hmotností a přitom si Ignis dokáže zachovat ultra kompaktní rozměry a rysy SUV umožňující optimální umístění všech součástí. Díky štědré šířce poskytuje kabina vozu komfort a prostor pro cestující a ještě zůstává dostatek volného místa pro zavazadla.

IMAGE:

IMAGE: